Jsem Pražák tělem i duší a tyhle akce mi dělají ohromnou radost. Ukazují naše město v jiném, hezčím světle. Praha není jen turistickým skanzenem oblepeným skrz naskrz nelegální reklamou. Dnes je především živým městem, místem pro setkávání, kde lidé společně tvoří veřejný prostor.

A takhle Praha musí zůstat, jako příjemné a zdravé místo pro život. Nepotřebujeme megalomanské projekty jako je např. projekt na revitalizaci okolí Masarykova nádraží, nebo další letištní ranvej. Potřebujeme jako sůl tuhle a podobné iniciativy, které mají za cíl udržet a posílit komunitní využití městského prostoru.

Užil jsem si den na mnoha místech (hodně to žilo třeba u Lajky), ale mou opravdovou radostí byl můj osobní prvosjezd Čertovky s několika málo iniciativními sousedy.

Zažít Město Jinak – Václav Hampl

Tohle jsme my, tohle je naše PrahaJsem Pražák tělem i duší a tyhle akce mi dělají ohromnou radost. Ukazují naše město v jiném, hezčím světle. Praha není jen turistickým skanzenem oblepeným skrz naskrz nelegální reklamou. Dnes je především živým městem, místem pro setkávání, kde lidé společně tvoří veřejný prostor.A takhle Praha musí zůstat, jako příjemné a zdravé místo pro život. Nepotřebujeme megalomanské projekty jako je např. projekt na revitalizaci okolí Masarykova nádraží, nebo další letištní ranvej. Potřebujeme jako sůl tuhle a podobné iniciativy, které mají za cíl udržet a posílit komunitní využití městského prostoru. Podívejte se na reportáž ze včerejška.#PrazskySenatorZadavatel a zpracovatel: Praha Sobě, KDU-ČSL, Zelení, Senátor 21; hudba: bensound.com

Zveřejnil(a) Senátor Václav Hampl dne Neděle 20. září 2020